Nejužitečnější cestovací odkazy

Tohle jsou stránky a mobilní aplikace, které nejčastěji používám při plánování našich cest.

Letenky

 azair.cz – Vyhledávač nejlevnějších letenek s nízkonákladovými aerolinkami  hlavně po Evropě. Používáme ho v jednom kuse :) (Tip: Zadejte do vyhledávání jako cíl cesty „kamkoliv“a vybírejte z množství superlevných cest od pár stovek.)

Průběžné tipy na aktuální levné letenky a další akce: cestujlevne.com, Honzovyletenky.cz, zaletsi.cz, happyfly.cz

Ubytování

airbnb.cz – Ubytování v apartmánech nebo v pokoji v bytě hostitele. Airbnb používáme skoro pokaždé, když někam jedeme :) Výhodou je, že je často mnohem levnější než hotel a můžete pro sebe mít celý byt i s kuchyní. 

Booking.com Vyhledání nejlevnějších nabídek ubytování v hotelu.

hostelworld.com – na téhle stránce si můžete vyhledat hostely a jiné levné ubytování.

HotelTonightmobilní aplikace, která nabízí last minute ubytování v dobrých hotelech za zlevněnou cenu. Hodí se, pokud potřebujete sehnat ubytování úplně na poslední chvíli, nebo jako záložní varianta. Hotel Tonight ale funguje jen ve větších městech.

Počasí

holiday-weather.com – ukáže vám teplotní průměry v různých částech roku ve vámi zvolené destinaci.

accuweather.comměsíční předpověď počasí vám ukáže, jaká bylo ve vaší destinaci v minulých letech počasí den po dni. Můžete si tak udělat lepší představu, co zhruba čekat.

Plánování trasy

Rome2rio.com – Najdete tu všechny možné varianty dopravního spojení odkudkoliv kamkoliv i s přibližným odhadem ceny. Navíc se z výsledků dá prokliknout i na stránky jednotlivých dopravců, což často používám, abych si zjistila jízdní řády.

Jiné

Tripadvisor.cz – na těchhle stránkách najdete podrobné hodnocení skoro jakéhokoliv hotelu (nebo restaurace) včetně fotek přímo od hostů a tipů na výběr nejlepšího pokoje. Často využívám i seznam zajímavých míst k návštěvě v dané destinaci, včetně hodnocení a tipů od minulých návštěvníků. Užitečné je také diskuzní fórum k jednotlivým destinacím, kde občas kladu otázky a můžu dostat odpověď od lidí, které dané místo navštívili nebo v něm žijí. Letenky nebo ubytování přes tyto stránky ale nekupuji, je to zbytečně drahé.

Numbeo.com poskytuje porovnání cen v různých zemí světa, můžete si tak udělat lepší představu, kolik vás během pobytu bude stát nákup jídla apod.

Mobilní aplikace Google Translate přeloží texty i z obrázků! Stačí na ně zamířit foťák :)

Stránka Happycow.net nebo aplikace do mobilu Happy Cow najde veganské a  vegetariánské restaurace a obchody ve vašem okolí, stejně tak jako restaurace, které mají na jídelním lístku aspoň jedno vegetariánské jídlo. Skvělá věc! :)