Jardín Risco Bello
Tenerife

Vodní zahrada a hledání černých labutí

V Puertu de la Cruz je toho dost na prozkoumávání. Na místo, které mě nejvíc nadchlo,  jsem ale zabloudila úplnou náhodou. Šla jsem se ten den podívat na park Taoro, ale jak se mi to tak stává, zlákala mě sympaticky vypadající odbočka po cestě lemované kvetoucími keři. A tak jsem se rozhodla zjistit, kam mě zavede…

Když jsem došla na konec, měla jsem pocit, že jsem se ocitla v říši skřítků a víl. Na zeleném trávníku, mezi palmami, rozkvetlými keři a ovocnými stromky, s úžasným výhledem na moře, stály rozházené židličky a stolky. Vůbec nikdo tu nebyl, jen u jednoho stolku si poklidně četl nějaký člověk a kolem rybníčku se procházela černá labuť. Vybrala jsem si malebné místo u vody a sedla si taky. Po chvíli se pán zvedl, neuspěchaně ke mně přikráčel a zeptal se, co si budu přát. Podle toho jsem pochopila, že nejsem v něčí zahradě, jak jsem se trochu bála, ale v kavárně. Přála jsem si teda čaj.


Po nějaké době sem dorazil postarší britský pár. Usadili se u jednoho ze stolků, objednali si koláč – a labuť, která zvětřila jídlo, se vydala za nimi. Sedla si přímo naproti nim, natáhla krk a zírala. Byl to pohled jako z Alenky v říši divů – kolem stolu nad čajem sedí s naprosto kamennými výrazy postarší pán, dáma… a labuť. Dlouhou chvíli se navzájem pozorovali a nikdo nehnul ani brvou. Já jsem měla co dělat, abych se nesmála nahlas. Po dlouhé chvíli vzájemného zírání Britka stále s kamenným výrazem natáhla ruku s mobilem a labuť si vyfotila. 

Taky jsem tu potkala hledačku černé labutě. Nevím, jak se jmenovala a odkud byla, ale vyprávěla mi, že tu už je poněkolikáté, věděla, že tu mají vzácnou černou labuť, ale nikdy ji neviděla. Dneska ji potkala poprvé, a tak byla nadšená. Říkala, že jí po tom všem už připadá jako stará známá.

Black Swan

A kdyby vás zajímalo, kde hledat tuhle kouzelnou kavárnu nebo černé labutě, tak při návštěvě Tenerife zkuste zabloudit do vodní zahrady Risco Bello :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *